W jaki sposób leczenie może pomóc?

Toksyna botulinowa typu A potocznie zwana Botoxem jest naturalnie występującym białkiem wytwarzanym przez pewien rodzaj bakterii. Białko jest usuwane z bakterii, a następnie specjalnie przygotowywane przed użyciem. To białko stanowi „substancję czynną”: jest więc tym składnikiem leku, który odpowiada za jego działanie i może być pomocny w leczeniu takich schorzeń jak przewlekła migrena

W jaki sposób leczenie może pomóc?

Lek jest stosowany jako leczenie zapobiegające przewlekłym migrenom. Oznacza to, że zamiast zwalczać bóle głowy po ich wystąpieniu, ma na celu zmniejszenie liczby dni, podczas których występują bóle głowy i poprawianie jakości życia pacjentów cierpiących na przewlekłą migrenę.

Jak działa lek BOTOX®?

Uważa się, że lek blokuje sygnały bólowe, co pośrednio blokuje występowanie migreny.

Na czym polega leczenie toksyną botulinową typu A?

Leczenie składa się z serii wstrzyknięć, które będą wykonywane w naszym ośrodku po uprzedniej wizycie lekarskiej i kwalifikacji specjalisty neurologa do wykonania zabiegu.

Lekarz będzie wstrzykiwał bardzo małe ilości toksyny botulinowej typu A w mięśnie w okolicach szyi oraz głowy. Każda sesja będzie się składać z 31 wstrzyknięć i będzie trwać około 15 minut.

Jeśli bóle głowy są wyjątkowo ciężkie w konkretnym obszarze głowy, lekarz może podać kilka (do 8) wstrzyknięć więcej w obszar(-y), w którym(-ch) pacjent odczuwa największy ból. Zaleca się powtarzanie leczenia co 12 tygodni.

Podobnie jak w przypadku każdego wstrzyknięcia, podczas sesji możliwe jest odczuwanie pewnego dyskomfortu, jednak nie powinien on trwać zbyt długo.