Po zabiegu

Po zabiegu

Na co należy uważać po zakończeniu leczenia?

Jak każdy lek, produkt BOTOX® może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Z reguły działania niepożądane występują w ciągu pierwszych kilku dni po wstrzyknięciu i są przejściowe.

W pojedynczych przypadkach, działania niepożądane utrzymują się do kilku miesięcy lub dłużej.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy zapoznać się z Ulotką dla Pacjenta dołączoną do opakowania leku lub zapytać lekarza.

Po leczeniu Lekarz lub pielęgniarka mogą Państwu zalecić pozostanie w przychodni przez pewien czas po leczeniu, w celu sprawdzenia samopoczucia po zabiegu. Mogą być Państwo również poproszeni o umówienie się na kolejną wizytę.

W miejscach wstrzyknięcia na skórze mogą pojawić się guzki, które jednak powinny zniknąć w ciągu kilku godzin. Nie należy pocierać miejsc wstrzyknięcia przez 24 godziny po otrzymaniu wstrzyknięcia, w celu upewnienia się, że lek ma możliwość prawidłowego działania.

Czy konieczne będzie nadal przyjmowanie leków przeciwbólowych lub leków przeciwko migrenie dostępnych na receptę?

Mimo, iż u pacjentów nadal mogą występować migrenowe bóle głowy, powinny one występować rzadziej i przez krótszy czas. Niektórzy pacjenci mogą stwierdzić, że nie potrzebują przyjmować tyle leków przeciwko bólom głowy, co wcześniej.

Lekarz omówi z Państwem, które leki lub środki przeciwbólowe najlepiej przyjmować podczas leczenia.